تبلیغات
بوی جوی مولیان

بوی جوی مولیان
مصباحی مقدم در جمع خبرنگاران:
مزایای لایحه هدفمند كردن یارانه ها بیشتر از مشكلات آن است
جام جم آنلاین: نماینده تهران در مجلس با اشاره به مشكلات ناشی از اجرایی شدن هدفمند كردن یارانه ها گفت: مزایای لایحه هدفمند كردن یارانه ها بیشتر از مشكلات آن است.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین، غلامرضا مصباحی مقدم رئیس كمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی دولت با اشاره به تصویب كلیات لایحه هدفمند كردن یارانه ها در جلسه مجلس گفت: اگر این لایحه در مجلس تصویب نشود، تقریبا در سال 1404 همه تولیدات انرژی كشور اعم از نفت و گاز را باید در داخل مصرف كنیم و حتی باید این انرژی ها را وارد كنیم.

وی با تاكید بر این كه لایحه هدفمند كردن یارانه ها علاوه بر مدیریت مصرف انرژی به اصلاح ساختار تولید و عدالت در توزیع یارانه ها می پردازد،خاطرنشان كرد: با اجرایی شدن این لایحه اتكای دولت به درآمدهای نفتی كاهش می یابد و دولت دیگر ناگزیر از برداشت از حساب ذخیره ارزی برای واردات بنزین و گازوئیل نیست و تبدیل ریال به دلار كه عامل اصلی تورم است نیز متوقف می‌شود.

مصباحی مقدم تصریح كرد: اجرایی شدن این لایحه به افزایش قیمت حامل های انرژی می انجامد و برخی نیز نگران همین مساله هستند، اما گاهی برای كمك به یك بیماری مزمن ناگزیر هستیم تا یك عمل جراحی مهم را انجام دهیم.

نماینده تهران در مجلس خاطرنشان كرد: مزایای اجرای این لایحه فراتر از مشكلات آن خواهد بود و ممكن است در كوتاه مدت با مسائلی روبرو شویم اما در درازمدت منافع زیادی برای كشور خواهد داشت.

مصباحی مقدم گفت: ما با افزایش طول زمان اجرای این لایحه از 3 سال به 5 سال تلاش كردیم تا فشار ناشی از افزایش قیمت ها را كنترل كنیم.

وی با اشاره به جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس در خصوص این لایحه و مسائل مطرح شده در این جلسه از سوی احمد توكلی رئیس مركز پژوهش های مجلس گفت:‌ آقای توكلی كلیات لاریحه را قبول داشت و اعلام كرد مركز پژوهش های مجلس  گام به گام همراه با لایحه هدفمند كردن یارانه ها و بررسی آن در مجلس پیش آمده است و آقای توكلی نتایج كمیسیون ویژه مجلس در تصویب لایحه هدفمند كردن یارانه ها را پذیرفته و اعلام كرده كه پیشنهادهای اصلاحی برای جزییات آن دارد كه آنها را مطرح خواهد كرد.

‌به گفته وی لایحه هدفمند كردن یارانه ها یك بسته كاملا دقیق است كه شیرازه آن نباید به هم بریزد.

یوسف اسدی – خبرنگار جام جم آنلاین
طبقه بندی: طرح تحول اقتصادی،
[ شنبه 16 آبان 1388 ] [ 04:06 ب.ظ ] [ سرجامه ]
درباره وبلاگ

از زمین تا آسمان آه است می دانی چرا؟

یک قیامت گریه در راه است می دانی چرا؟

بر سر هر نیزه خورشیدی ست یک ماه تمام

بر سر هر نیزه یک ماه است می دانی چرا؟

نویسندگان
موضوعات وب
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

فال انبیاء


كد ماوس