تبلیغات
بوی جوی مولیان

بوی جوی مولیان
جمعی از فعالان بسیج دانشجویی رسالت‌ اصلی بسیج دانشجویی در دوران حاضر را جهاد علمی و تلاش برای تحقق جنبش نرم‌افزاری، تولید علم و نخبه‌پروری سیاسی عنوان كردند.

**سرجامه‌شورانی: بسیج دانشجویی عدالت‌خواهی را فرهنگ عمومی جامعه می‌كند


نریمان جامه‌شورانی معاون سیاسی سازمان بسیج دانشجویی گفت: با پرداختن بدون تعصب و از منظر منطق، فلسفه و علم به چیستی و علت تشكیل بسیج دانشجویی و ضرورت آن از زوایای مختلف، متوجه حكمت و تدبیر بسیار والای حضرت امام شده و آینده‌نگری و تحلیل سیاسی بالای ایشان را درك می‌كنیم.

وی با بیان اینكه تنها نسخه مواجهه موفق انقلاب و ملت در دانشگاه به عنوان یك كارخانه آدم‌ساز و مبداء تحولات از نگاه آن بزرگ بسیج دانشجویی بوده و هست، خاطرنشان ساخت: امام بعد از جنگ و قبل از عروج ضرورت تشكیل بسیج دانشجو و طلبه را با بكارگیری لفظ تشكل و تاكید بر ضروری بودن آنها بكار بردند بدان جهت كه در فلسفه شكل‌گیری این تشكل یك مصونیت خاص برای دانشگاه همراه با مشاركت و تعامل همگانی نخبگان این عرصه تحول آفرینی و تحقق اهداف نظام دیده می‌شود.

جامه‌شورانی با اشاره به صدور این پیام تاریخی امام در پایان جنگ تحملیلی و پیش‌بینی كارشناسان آن روز مبنی بر اینكه سال‌ ها جنگی رخ نخواهد داد، خاطرنشان ساخت:‌ این امور نشان می‌دهد كه فلسفه تشكیل بسیج دانشجو و طلبه فعالیت‌ آن‌ها در عرصه‌های اساسی‌تر از قبیل علمی، بصیرتی، سیاسی، فرهنگی و اجتمعب در یك بستر مطمئن و همگانی بوده است.

معاون سیاسی سازمان بسیج دانشجویی حفظ اصول تغییر‌ناپذیر نه شرقی و نه غربی كه مورد تاكید امام در پیام خود بوده است را یكی از رسالت‌های اصلی بسیج دانشجویی عنوان و تصریح كرد:‌ این اصل اساسی حاكی از استقلال و حفظ هویت اسلامی ایران بوده وئ نشان می‌دهد كه برای عدم وابستگی به شرق و غرب باید در تمامی عرصه‌ها تلاش كنیم.

جامه‌شورانی با بیان اینكه ایادی استكبار در قالب استاد، كتاب، متن، آموزش و ... می‌توانند منجر به استحاله فرهنگی سیاسی علمی یك كشور شوند، اظهار داشت: در صورتی این دستها از یك كشور قطع می‌شود كه در دانشگاه‌ها تولید علم در ابعاد گوناگون صورت بگیرد و به همین دلیل است كه امروز نائب خلف ایشان یعنی مقام معظم رهبری بر جنبش نرم‌افزاری، تولید علم و نخبه‌پروری سیاسی تاكید می‌كنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حفظ و تقویت بنیه اعتقادی دانشجویان در دانشگاه‌ها به عنوان یكی از رسالت‌های بسیج دانشجویی، خاطرنشان ساخت:اگر فعالیت‌های بسیج دانشجویی در مدت شكل‌گیری خود را بدون حب و بغض مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم متوجه می‌شویم كه صرف وجود بسیج دانشجویی و دانشجویانی كه در این بستر مطمئن در عرصه‌های فرهنگی، علمی، سیاسی و ... ساماندهی كرده است برای نظام خیر و بركت بسیاری داشته است.

معاون سیاسی سازمان بسیج دانشجویی با تاكید بر اینكه امروز بسیجیات در اكثر عرصه‌های فرهنگی، علمی، سیاسی و ... حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، تصریح كرد: تفاوت‌های بسیج با همه تشكل‌های دیگر این است كه بسیج دانشجویی در همه عرصه‌ها بروز و ظهور و فعالیت دارد و اعضای آن از نگاه‌ احساس مسئولیت فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

جامه‌شورانی در ادامه تعمیق و تقویت بعد اخلاقی، افزایش بصیرت سیاسی و ترویج و توسعه گفتمان عدالت‌خواهی و آزاداندیشی را از ضرورت‌های داخلی بسیج دانشجویی عنوان كرد و افزود: كسی كه می‌خواهد در دانشگاه مصون بخش باشد باید مراقب بعد اخلاقی و معنوی باشد و این امر را بیش از هر چیز دیگری مورد توجه قرار داده و فعالیت‌هایش مبتنی بر اخلاق و معنویت باشد.

معاون سیاسی سازمان بسیج دانشجویی در پایان در توضیح توسعه گفتمان عدالت‌خواهی به عنوان یكی از ضرورت‌های اصلی بسیج دانشجویی گفت: گفتمان عدالت‌خواهی و آزاداندیشی باید به یك فرهنگ عمومی در كشور تبدیل شود چرا كه در این صورت مصونیت انقلاب نیز بیش از پیش محقق خواهد شد.

**زاهدی: جهاد علمی و خودسازی فردی نیاز امروز بسیج دانشجویی است

علیرضا زاهدی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران بزرگ خاطرنشان ساخت: امام خمینی(ره) از دانشگاه و حوزه به عنوان مكان‌هایی یاد كردند كه بایستی با اتحاد و یگانگی اجازه ندهند ایادی امریكا و شوروی سابق در این دو محل حساس نفوذ كنند چرا كه نفوذ آنها در این دو مكان به تحت سیطره قرار گرفتن جامعه اسلامی ایران منجر می‌شد.

وی با تاكید بر اینكه حضرت امام خمینی(ره) برای جلوگیری از به انحراف رفتن آرمانهای انقلاب و از آن مهمتر برای حفظ و پیشبرد اهداف نظام اسلامی با پیام خود برای تشكیل بسیج دانشجو و طلبه دو اندیشی خویش را به اثبات رساندند، خاطرنشان ساخت: ایشان از حوزه و دانشگاه خواستند تا با تبیین چارچوب های اصیل اسلام ناب، آنها را در اختیار تمامی اقشار كشور قرار دهند و از آن مهمتر از دانشجویان و طلاب ‌خواستند تا با مجتمع كردن بسیجیان جهان اسلام، در فكر ایجاد حكومت بزرگ اسلامی باشند و مسلمین با حفظ آرمان‌های خود در مقابل شرق و غرب بایستند.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با اشاره به عزم لازم بسیج و خصوصا بسیج دانشجو و طلبه برای حركت در مسیر آرمان‌های انقلاب در بسیاری از عرصه‌ها، ابراز داشت: اما تا رسیدن به جایگاه والای تبیین شده از سوی رهبر كبیر انقلاب اسلامی ایران، خصوصا در بحث اتحاد حوزه و دانشگاه و اجتماع بسیجیان جهان اسلام فاصله زیادی داریم.

زاهدی با بیان اینكه بسیج دانشجویی باید با توانمند سازی بیشتر اعضای خود در جهت نهادینه كردن اهداف خود در میان اقشار جامعه از سوی اعضای این مجموعه تلاش كند، خاطرنشان ساخت: بسیج دانشجویی باید در كنار تبیین اصول اساسی اسلام، مردم را در قالب گروه‌های خود جوش برای پیشبرد این آرمانها یاری رساند.

وی بالا بردن تفكر، تحلیل و روشن‌بینی در زمینه مسائل اسلام، انقلاب و مسائل جاری بین‌المللی را یكی از ضرورت‌های بسیج دانشجویی عنوان و تصریح كرد: بسیجیان باید با بالابردن عمق بینش سیاسی خود با ذهنی روشن‌تر و زبانی‌ گویاتر و ابتكاری بیشتر در هر مع دانشجویی و مردمی مبین اصول اسلامی باشند.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در پایان جهاد علمی و خود سازی اخلاقی و معنوی از دیگر نیازهای اساسی بسیج دانشجویی دانست و اظهار داشت: بی شك تفسیر اصول اسلام از سوی امام راحل و مقام معظم رهبری راهگشا و چشم‌انداز روشنی را در اختیار مجموعه بزرگ بسیح دانشجویی قرار می‌دهد.طبقه بندی: عمومی،
[ چهارشنبه 14 آذر 1386 ] [ 08:12 ق.ظ ] [ سرجامه ]
درباره وبلاگ

از زمین تا آسمان آه است می دانی چرا؟

یک قیامت گریه در راه است می دانی چرا؟

بر سر هر نیزه خورشیدی ست یک ماه تمام

بر سر هر نیزه یک ماه است می دانی چرا؟

نویسندگان
موضوعات وب
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

فال انبیاء


كد ماوس